Czy objawy depresji są widoczne?

Depresja jest chorobą psychiczną tudzież skądże wiadomo, że się na nią cierpi? Objawy takie podczas gdy gorączka, katar, dezolacja głowy, kaszel są swobodnie odczuwalne. Stanowią one dosyć czysty sygnał, że osobistość jest słabowity na grypę. A kiedy jest z chorobami psychicznymi? Czy objawy depresji są widoczne? Oto nieco scenariuszy pokazujących objawy, które wydają się niewidoczne, toż są przejawem choroby psychicznej, w tym przypadku dużej depresji (a i depresji dwubiegunowej).

Scenariusz pierwszy: jestem w trybie hibernacji. Nie mogę się obudzić, śpię do południa. Ledwo budzę się, tak aby wtranżolić obiad, mnogość lanie go pomijam. Poobiednia drzemka, po której nie śpię od czasu godziny do dwóch, jest potrzebna do zjedzenia śniadania. Ten wzorzec jest ustawiczny oraz wygodnie jest osądzać, że jestem leniwy. Mógłbym podobnie łatwo uzasadnić, iż „zawsze jestem zmęczony”.

Drugi agenda dotyczy poczucia bezradności i/lub beznadziejności, które przypadkiem istnieć powszechne oraz przekonujące. Nic nie mogę zrobić”, „Mój udział nie poprawi sytuacji”, „Ona jest chora, nie mogę jej pomóc, by poczuła się lepiej”, „Nie ma żadnych rozwiązań, które moglibyśmy zaproponować naszym klientom, nie przedłużymy umowy”. Wiele osób, w tym ego sam, powiedziałoby, iż brakuje mi wytrwałości natomiast determinacji w poszukiwaniu rozwiązań, brakuje mi pozytywnego nastawienia, mam anemiczny charakter. Po prostu bez trudności jest docenić moje wyniki a trafić do wniosku, że jestem scherlały i bezużyteczny.

Trzeci warunki to sytuacja, w której pojawia się niepokój. Co ja mam zrobić?”, „Nie mogę usiedzieć w miejscu, lepiej spakuję torbę, przypadkiem posprzątam w jadalni”. Sfrustrowany niemożnością zrobienia czegoś, zaczynam się prowokować ogólnymi uwagami rodziny. Kiedy liczba tolerancji spada, rozdrażnienie przeradza się w rankor ewentualnie wściekłość, na nieszczęście skierowaną na moją rodzinę, osoby najbliższe mojemu sercu. Co w następstwie tego mam z tego zrobić: doba pełen irytacji? Czy także mogę to wyrzec się w charakterze dodatkowy zły dzień, w którym pustka się nie dzieje?

Te na kształt nieszkodliwe uczucia i zachowania, czym są, podczas gdy doświadczam ich za pomocą tydzień, dwaj tygodnie, trzy? Czy mam je wyrzec się i/lub zaakceptować, iż to po prostu ego – jestem leniwy, mam słabą wolę, mam wrogi temperament http://www.blogdlazdrowia.pl.

Żyję w czasach, w których ocena choroby psychicznej opiera się głównie na objawach zgłaszanych z wykorzystaniem samego siebie. Mam szczęście, iż 30 lat temu moje rodzeństwo pokazało mi część z gazety na materia depresji natomiast jej objawów. Zaopatrzona w informacje na sprawa depresji, jednakże niechętnie, w wieku nastoletnim odwiedziłam swojego pierwszego psychiatrę. Będąc zdana wprost przeciwnie na siebie, starałam się odnaleźć sedno tych powszechnych (i niewidocznych) objawów – zmęczenia, senności, złości (i wściekłości), poczucia bezwartościowości, zaś w najgorszym razie myśli samobójczych.

Related Posts