Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest barki w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, wykorzystanie tego urządzenia wzrosło, w zasadzie z przyczyny pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy cel omówić o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy genealogia światła jest jednorodne, to jest modny jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże autorytet w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśli chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, atoli daje spojrzenie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wesprzeć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mnóstwo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wspomóc w pomiarze jednorodności koloru zaś skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy chwilowo parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji tudzież jej zastosowań. Dlatego grunt jest, iżby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten rodzaj urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten kategoria jest wyposażony w stałą oś pionową i dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, że również odmiana A kiedy i rodzaj B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten wersja jednostki jest używany aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii oraz poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten typ charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, iż odmiana C jest znany jako struktury jednokolumnowe. Ten gatunek struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl rzecz biorąc, ów wariant jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe i błysk osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był skondensowany zobrazowanie zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten towar pomoże Ci trwać o wiele lepsze pojęcie tych jednostek.

Related Posts