Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został zrealizowany na technologii Blockchain zaś bodaj został uruchomiony w 2009 roku za pomocą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych a uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów prawdopodobnie zostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie zaś starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż opłata nagle spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, ponieważ jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem a zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR tudzież ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto a w jakim celu nie warto inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, natomiast z kolei blisko 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem zaś którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – dlatego użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, żeby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, iżby ronić finanse z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain i niemal zerowe szanse na włamanie oraz złodziejstwo kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na szybki zarobek, a następnie pada ofiarą szumu bańki zaś traci swoje pieniądze. Lepiej jest, by użytkownicy przeprowadzili multum badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze akuratnie jest umieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, albowiem zauważono, że nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w przyszłości dominuje na rynku kryptowalut, natomiast jego uczestnictwo nagle spadł z 90% do 38%, oraz Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple znienacka wzrosły oraz przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl bezustannie dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się zastanowić się na przestrzeni inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz nadać poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie a podczas gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas jak parę lat temu nie było łatwo kupować kryptowaluty, wszak teraz użytkownicy mają bez liku dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwa główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka tudzież Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą kupować oraz wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, lecz nie od czasu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna tudzież sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą zrewanżować się pewną nominalną opłatę w środku zakończenie transakcji.

W 2017 roku twórcza postawa Cryptocurrency wzrósł ogromnie, zaś wypłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, przede wszystkim w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin i przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay owo dwie główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się ale wręcz Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na rozwój spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin oraz innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, żeby mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami niezależnie od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie natomiast sprzedaż lecz Bitcoinów, w ciągu podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę i jeżeli pasuje niewiasta do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu mejl tudzież podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, jest dozwolone nawiązać handel monetami ich wyboru.

Related Posts