Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym natomiast jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale poprzednio spakujesz swoje torby natomiast pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest jak bieganie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą mieszkanie z właścicielem względnie agentem wynajmu natomiast ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy przed wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu oraz gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku i inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że jederman pokój ma otwierane otwór okienny dość duże, tak aby można było dzięki nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest plan ewakuacji pożarowej w budynku i upewnij się, iż wiesz, dokąd się udać.

Drzwi oraz okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki a gałki drzwiowe są bezpieczne oraz nie chwieją się natomiast iż otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna natomiast drzwi, iżby upewnić się, iż otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to także dobra okazja, ażeby sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet natomiast pod natomiast wokół każdego zlewu, by upewnić się, iż zero nie jest wilgotne względnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się akuratnie i iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki u dołu kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, tak aby stwierdzić presja wody oraz temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, czy dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż też twoja człon ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To przypadkiem wywrzeć wpływ na odmiana prysznica, kto będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, architektura klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, przyzwoicie utrzymana a dostępna ale wręcz dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak rozgłośnia albo zegar, ażeby wypróbować gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, tak aby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts