Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym tudzież jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale nim spakujesz swoje torby tudzież pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest gdy bieganie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz dzięki kwatera z właścicielem lub agentem wynajmu i ustalić, azali są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu oraz gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku i inne obszary pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że jederman izba ma otwierane otwór okienny dość duże, tak aby wolno było przez nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne tudzież nie chwieją się a iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna oraz drzwi, aby upewnić się, że otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo również włość okazja, by sprawdzić, bądź nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet i pod zaś naokoło każdego zlewu, iżby upewnić się, że nico nie jest wilgotne względnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się przyzwoicie natomiast że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę a zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi względnie płytek.
Włącz prysznic, ażeby stwierdzić presja wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, jednakowoż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż podobnie twoja jednostka ma http://www.herbut.eu własny własny. (To być może wpłynąć na forma prysznica, kto będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, żeby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana natomiast dostępna na odwrót gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy rozgłośnia czy też zegar, iżby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz a włącz wszystkie wyłączniki ścienne, żeby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts