Wskazówki, gdy uniemożliwiać kradzieży tożsamości

Jest owo forma przestępstwa, w którym siła robocza wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe zaś obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypadkiem spowodować poważne opresja w celu Ciebie a gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w najwyższym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, gdyż 7+ milionów ludzi w Wuj Sam truchło ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność przypuszczalnie narazić Cię na ciężkie położenie finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione poniżej dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, żeby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy plus najbardziej zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, iżby zapobiec kradzieży tożsamości w tym miejscu zamierzenie w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby uniemożliwić kradzieży tożsamości niżej znajdują się kluczowe punkty, które trzeba rozważyć, żeby zapobiec włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty pod ręką sobie za pośrednictwem cały czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków a sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeśli są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową a inne ustawienia zabezpieczeń, gdy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, dlatego że dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeżeli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj osobisty streszczenie bankowy i fakturę, aby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego w celu domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia dolny liczba bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła gwoli swoich kont natomiast używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie zaś jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się szczerze spośród dostawcą usług a zamroź swoją kartę kredytową.
Warto stosować z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków zaś innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, wiadomości resztki i sporo innych rzeczy. Mogą one plus anihilować płyty CD tudzież DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na kasacja informacji spośród nośników oraz rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą egzystować one jeszcze raz złożone. Te maszyny wolno bez trudu kupić w amazon.com spośród bezpłatną dostawą odkąd drzwi aż do drzwi natomiast dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych oraz rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą zobaczyć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe oraz inne. Nierozpoznane linki to spam, kadry używają tego, ażeby być w użyciu dostęp aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, o ile ich nie rozpoznałeś.

Related Posts