Wskazówki, jak zapobiegać kradzieży tożsamości

Jest owo rodzaj przestępstwa, w którym ludzie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe a obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypadkiem spowodować poważne perypetia dla Ciebie oraz w celu Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, dlatego że 7+ milionów ludzi w Ameryka ścierwo ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność może narazić Cię na opały finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione niżej dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, tak aby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy i w najwyższym stopniu zaufanych a wiarygodnych informacji, aby udaremniać kradzieży tożsamości tutaj planowo w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby uniemożliwić kradzieży tożsamości niżej znajdują się kluczowe punkty, które powinno się rozważyć, żeby udaremniać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty w pobliżu sobie za pomocą zupełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków oraz sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, o ile są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową zaś inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, gdyż dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj swój abstrakt bankowy i fakturę, żeby uporządkować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni liczebność bezpieczeństwa w celu poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła gwoli swoich kont i używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie oraz jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wprost z dostawcą usług tudzież zamroź swoją kartę kredytową.
Warto korzystać z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków i innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, wiadomości odpadki oraz masa innych rzeczy. Mogą one także unicestwiać płyty CD natomiast DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na usunięcie informacji z nośników zaś rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą być one po raz drugi złożone. Te maszyny wolno łatwo kupić w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od czasu drzwi do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych oraz rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą ujrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe natomiast inne. Nierozpoznane linki owo spam, ludzie używają tego, żeby być w użyciu admitancja aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, gdyby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts