Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z na jednej nodze czasu, nastąpił ciągły postęp w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku spośród tym, nurt ów spowodował wzrost wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został pierwotnie określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami i przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości do licha i trochę spośród jego wskaźników jest znacznie lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny natomiast dyletancki rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania oraz wzmocnienie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury oraz http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności tudzież redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przydać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania a rozpędzania w czasie procesu jazdy. Dlatego także predyspozycja pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz instrument oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik dokonany spośród węglika krzemu. Dzieje się właściwie dlatego, że towar ten ma wyjątkowo niską rezystancję. Dlatego jest owo kapitalny możliwość aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość natomiast temperatura.

Chodzi o to, że artykuł ów może obniżyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zredukowanie wagi oraz rozmiaru o nad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypadkiem wspomóc dysponować zalecany ranga na konfigurację sieci a dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą egzystować stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i wysoko wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi mniej więcej 96%. Jeśli aczkolwiek zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest intensyfikacja sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą ulżyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie rozgłos urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są wysoce jaśniejsze oraz przypadkiem zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 chłosta http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ów model oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne i światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one wspomóc w zmniejszeniu syf natomiast kosztów.

Related Posts